Участь у нашому журналі буде цікава тим авторам, яким є що сказати, які бачать проблему, опікуються нею і прагнуть донести шлях її вирішення до широкого загалу.
для всіх, хто відчуває потребу в глибоких аналітичних матеріалах для набуття повноцінних знань. Це і науковці, і практики, і студенти, і викладачі – всі, в кого є така потреба.
буде проходити ретельний відбір для того щоб тримати високу планку. Принаймні книги, що видаються видавництвом «ЕКУС», продемонстрували, що саме це є на сьогодні важливим для професіоналів.
Так само планується зробити й журнал, який надасть більше мобільності для розміщення актуальної аналітичної інформації.
також ми розраховуємо, що завдяки високій якості наших публікацій ними зацікавляться в університетах та інших правничих інституціях різних країн.
Ми свідомо орієнтуємося не на сам факт наявності публікації, а на її рівень. Для нас це принципово важливо.
оскільки до редакційної колегії залучені відомі правники України та інших країн, ми сподіваємося на те, що наш журнал уникне долі різних журналів з публікації низькопробних статей.
Журнал спеціалізується на публікації таких матеріалів:
Журнал фокусується на проблематиці приватного права. Тематика журналу, зокрема, охоплює такі тематичні напрямки:
Кожен номер журналу присвячується окремій проблематиці в рамках указаних тематичних напрямків. Про тематику чергового випуску журналу можна дізнатися в розділі сайту «Журнал».
Журнал радо вітає публікації від науковців та представників різноманітних сфер юридичної професії: суддів, адвокатів, нотаріусів тощо. Основна вимога до публікацій – їх науковий характер. Публікації повинні відображати результати фундаментальних або прикладних правових досліджень у сфері приватного права.
Журнал публікує роботи в межах предметної області, які демонструють високоякісний правовий аналіз, нові напрямки правової думки або дослідження, що виходять за рамки простого опису тієї чи іншої приватноправової проблематики, яким би точним він не був.
Метою журналу також є сприяння розвитку української цивілістики, шляхом розширення меж досліджень за кордони нашої країни; залучення компаративних досліджень та плідної співпраці з іноземними авторами; висвітлення глобальних тенденцій та перспектив розвитку як української цивілістики так і різних країн світу, дослідження питань наближення законодавства України до права ЄС.
Особливо вітаємо та заохочуємо матеріали статей, що розглядають цікаву та гостру проблематику, можливо, навіть дещо провокативного характеру.
Ми очікуємо від авторів статті, що доводять їх власний науковий пошук. Тому вітається все нове, прогресивне, вельми актуальне і навпаки – для нас неприйнятний матеріал, в якому не відчувається наукової гостроти і навіть певної напруги.
До публікації у збірнику приймаються наукові статті, які раніше не були опубліковані в інших виданнях.
Для публікації в журналі автори надсилають на електронну адресу: ecusgroup@gmail.com копію на cp.journal.editor@gmail.com
Усі файли, що надсилаються автором, повинні бути у форматі .doc і мати назву, що відповідає прізвищу автора та вказує на вид матеріалів, що додаються. Наприклад, назва файлу, що містить наукову статтю, може бути «Іваненко. Стаття», а назва файлу з інформацією про автора – «Іваненко. Інфо».
Після отримання матеріали передаються двом рецензентам. Процедура рецензування є закритою, тобто, рецензенти не отримує інформацію про автора, а автор не отримує інформацію про рецензентів.
За наслідками рецензування редколегією Журналу приймається одне з таких рішень:
Процедура рецензування та дотримання редакційної етики організована відповідно до принципів, декларованих Комітетом з публікаційної етики (Committee on Publication Ethics / COPE).
Усі наукові статті, що надійшли до редакції проходять процедуру рецензування – один з етапів відбору матеріалів для видання. Метою рецензування є об’єктивна оцінка змісту наукових статей, визначення їх відповідності до Вимог наукового журналу; аналіз їх переваг та недоліків для формування конкретних рекомендацій щодо поліпшення наукових статей.
Матеріали наукових статей, що надійшли до редакції наукового юридичного журналу «Цивілістична платформа» і задовольняють формальним критеріям, розглядаються на предмет відповідності тематиці видання та визначення кола рецензентів. Рецензування матеріалів, що відповідають тематиці видання, є анонімним для автора та рецензента, процедуру здійснюють два незалежні рецензенти (процес подвійного «сліпого» рецензування – «double-blind» peer review policy), що забезпечує його неупередженість.
До рецензування можуть бути залучені члени редакційної колегії та зовнішні експерти, які визначають вектор розвитку наукової думки та мають публікації у відповідних предметних галузях.
Рецензент оцінює:
Рецензія повинна містити конкретні висновки щодо доцільності публікації із зазначенням основних недоліків статті (якщо такі є), а також висновок про можливість опублікування: «рекомендується», «рекомендується з урахуванням виправлення зазначених недоліків» або «не рекомендується».
Рецензенти оцінюють практичну цінність і наукову значущість статті та її теоретико-методологічний рівень. Крім того, у процесі рецензування визначається відповідність статті принципам етики в наукових публікаціях і даються рекомендації щодо усунення випадків їх порушення. Рецензенти повідомляються про те, що надані ним для оцінювання рукописи є інтелектуальною власністю авторів і відносяться до відомостей, що не підлягає розголошенню. Рецензентам забороняється копіювання наданої для рецензування статті або використання відомостей про її зміст до опублікування.
За наслідками рецензування редколегією Журналу приймається одне з таких рішень:
За наявності будь-яких зауважень від рецензентів щодо статті, вона повертається автору на доопрацювання. Після доопрацювання матеріалу автор направляє його на повторне рецензування.
На підставі позитивних рецензій редакційною колегією журналу приймається рішення про доцільність публікації.
Редакція залишає за собою право скорочення і виправлення тексту надісланих статей.
Статті, надіслані авторам для виправлення, повинні бути повернені до редакції не пізніше ніж через 14 днів після отримання. Повернення статті у більш пізні терміни відповідно змінює й дату її надходження до редакції та перевірки і прийняття остаточного рішення редакційною колегією.
Обов’язки та відповідальність головного редактора:
Головний редактор журналу та члени редакційної колегії не повинні розкривати інформацію про надані матеріали третім особам за винятком рецензентів, потенційних рецензентів, консультантів редакційної колегії.
Головний редактор несе відповідальність за рішення щодо публікації статей, орієнтуючись на їхню актуальність і значення для фундаментальної і прикладної науки.
Обов’язки рецензентів:
Кожен рукопис розглядається як конфіденційний документ. Обговорення матеріалів з третіми особами заборонене, крім випадків, схвалених редакторами. Рецензування повинно бути об’єктивним, з чіткими та обґрунтованими висновками без особистих претензій до автора.
Обов’язки авторів:
Автори повинні гарантувати оригінальність своєї роботи. Якщо використовується інформація з інших джерел, необхідно навести відповідні посилання. У випадку виявлення помилок у публікації автор повинен повідомити редакцію та сприяти їх виправленню. Якщо ж помилку виявляє інша особа, автор зобов’язаний або зробити спростування, або надати докази точності своєї роботи. Несумлінне запозичення і привласнення чужих досліджень неприпустиме.
Загальні вимоги для будь-яких видів матеріалів:
При їх підготовці необхідно дотримуватися вимог Постанови ВАК України “Про підвищення вимог до фахових видань, внесених до переліків ВАК України” від 15.01.2003 р. № 7-05/1 щодо змісту наукових статей.
У науковій статті інформацію необхідно подавати у наведеній нижче послідовності:
Інформацію про автора (співавторів) статті необхідно зазначати з вирівнюванням по правому краю (ім’я та прізвище українською мовою, науковий ступінь (за наявності), вчене звання (за наявності), відомості про обрання членом Національної академії наук України, Національної академії правових наук України, почесне звання, посада, місце основної роботи, населений пункт, країна, Researcher ID, ORCID ID, e-mail.
Індекс УДК (Універсальна десяткова класифікація) необхідно зазначити з вирівнюванням по лівому краю (скорочені таблиці УДК українською мовою: https://udcsummary.info/php/ index.php?id =18549& lang=uk ).
Назву статті слід подавати напівжирним шрифтом великими літерами з вирівнюванням по центру, без скорочень, зокрема літерних абревіатур. Назва статті повинна відображати зміст дослідження та відповідати його меті, науковим результатам і висновкам.
В одній науковій статті допускається не більше чотирьох співавторів.
Анотації українською, та англійською мовами. Анотації повинні супроводжуватися перекладомпрізвища, імені автора та назви статті відповідною мовою (у збірнику рефератів ключові словадрукуються в кінці опублікованого матеріалу). Об’єм анотації від 1800 до 2000 знаків безпробілів (300-350 слів).
Додатково подається англійська анотація в електронному вигляді для публікації на сайті журналу. Переклад цієї анотації повинен бути інформативним (не містити загальних слів); оригінальним (не бути калькою з української; змістовним (відображати основний зміст статті та результати дослідження); структурованим (відповідати логіці викладу результатів у статті); “англійським” (написаним відмінною англійською мовою); компактним (вміщати від 150 до 250 слів).
За погодженням з редакцією обсяг може бути збільшено за наявності обґрунтованої потреби
Підрядкові бібліографічні посилання потрібно розміщувати як примітку в нижній частині сторінки (полоси набору), відмежовуючи від основного тексту горизонтальною рискою. Підрядкові бібліографічні посилання необхідно пов’язувати з текстом документа за допомогою знаків виноски, які подавати на верхній лінії шрифту після відповідного фрагмента в тексті (наприклад: Текст1) та перед підрядковим посиланням (наприклад: 1Посилання).
Під час нумерування підрядкових бібліографічних посилань потрібно застосовувати наскрізне нумерування в межах усієї статті (арабськими цифрами).
Підрядкові бібліографічні посилання повинні бути надруковані у текстовому редакторі MS Word з вирівнюванням по ширині; шрифт: Times New Roman (розмір шрифту – 10 рt); міжрядковий інтервал – 1,0.
Підрядкові бібліографічні посилання необхідно оформляти з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 “Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання” і міжнародного стилю цитування та посилання в наукових роботах OSCOLA, що застосовується у юриспруденції.
Стиль OSCOLA передбачає поділ усіх використаних у статті джерел на первинні (нормативно-правові акти, статути, справи) та вторинні (книги, частини книг, багатотомні видання, статті з журналів (друкованих, електронних) і газет (друкованих, електронних), дисертації, матеріали конференцій (семінарів, симпозіумів, з’їздів, круглих столів тощо), веб-сайти, блоги).
Первинні джерела складаються згідно з Національним стандартом України ДСТУ 8302:2015 “Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання”, а вторинні джерела – з використанням міжнародного стилю OSCOLA.
Із оформленням цитат у тексті статті згідно з міжнародним стилем цитування та посилання в наукових роботах OSCOLA, що застосовується у юриспруденції, можна ознайомитися на сторінках з 77- 93 Методичних рекомендацій “Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах”.
Структура:
Структура:
Публікація матеріалів є безоплатною для авторів.
Редакційна колегія наукового юридичного журналу «Цивілістична платформа» прагне підтримувати найвищі стандарти етики публікацій і етичні дослідницькі практики. В своїй діяльності редакція керується рекомендаціями Комітету з етики наукових публікацій – Committee on Publication Ethics (COPE).
Відповідно до Авторів ставиться вимога також дотримуватися високих стандартів публікації. Фальсифікація даних, плагіат, у тому числі повторна публікація власних робіт авторів без належного цитування, а також незаконне привласнення чужих творчих здобутків – усе це неприйнятна практика. Будь-які випадки етичної або публікаційної недбалості розглядатимуться нами дуже серйозно відповідно до найкращих практик, які уживаються провідними видавцями високоякісних наукових журналів.
Автори можуть вільно використовувати назву, анотацію, ключові слова та повний бібліографічний опис статті, що опублікована в журналі. Це право включає розміщення цих даних у будь-яких джерелах, у тому числі, в соціальних мережах, на веб-сторінках автора тощо.
Автори також можуть вільно використовувати оригінальну версію свого матеріалу, тобто, версію матеріалу, яка була подана ними до журналу і не включає жодних змін, внесених за рекомендацією рецензентів чи редакційної колегії. Автори мають право розміщувати оригінальну версію матеріалів на своїх особистих веб-сторінках, у репозитаріях університетів та бібліотек, у соціальних мережах. При цьому автори зобов’язані при кожному такому розміщенні зазначати таке: «Цей матеріал був прийнятий до опублікування в Журналі «Цивілістична платформа»
Остаточна версія матеріалів, що публікуються і включають усі зміни, рекомендовані рецензентами та редакційною колегією, не може бути поширена автором у будь-яких джерелах з відкритим доступом. Автор має право передати остаточну версію матеріалів виключно некомерційному репозитарію, який не надає можливості ознайомитися з матеріалами користувачам репозитарію.
Автор набуває право вільно поширювати остаточну версію матеріалів після спливу 10 років з моменту їх опублікування в Журналі.
Автор, який подав матеріали, вважається таким, що погоджується на їх подальше безкоштовне розміщення у фондах бібліотеки відповідно до обов’язкового списку розсилки фахових видань, а також на сайтах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Цивілістичної платформи та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.